O ZEN COACHINGU

Zen

jest obecnością, świadomością, uważnością, zrelaksowaną czujnością, prawdziwą naturą, życiem głęboko połączonym z jego esencją taką, jaka się odsłania i manifestuje z chwili na chwilę w zaskakujący i kreatywny sposób.

Coaching

jest sztuką wspierania  w odkrywaniu  własnych, wewnętrznych zasobów i odpowiedzi na własne pytania.

Dzieje się to głównie poprzez głęboką, pełną szacunku umiejętność słuchania oraz zadawania ważnych pytań.

CZYM JEST ZEN COACHING?

 

Zen Coaching jest prostym, a zarazem mocnym narzędziem wspierania człowieka w docieraniu do jego prawdziwego potencjału.

W ten sposób możemy przeżywać życie doświadczając wewnętrznego spokoju, siły i radości, w naturalny sposób przyczyniając się do dobrostanu swojego i innych poprzez wchodzenie w kontakt z poziomu obfitości/pełni, a nie strachu i poczucia braku. Umożliwia nam to spełnienie, sukces, życie w poczuciu siły i szczęścia nie tylko w życiu osobistym, ale także w wymiarze społecznym i zawodowym, bez względu na role czy obowiązki, jakie przyjdzie nam pełnić.

Głównym celem Zen Coachingu jest wspieranie nas w rozpoznaniu naszej prawdziwej natury jako świadomości wraz ze wszystkimi istotnymi jakościami tej świadomości takimi jak wolność, miłość, siła, kreatywność, przestronność. Poprzez takie poznanie stajemy się mniej przywiązani do własnego mentalnego stanowiska oraz negatywnych ocen nas samych i innych osób, jak również bardziej wolni, aby żyć w sile, pokoju i pozytywnym wspieraniu siebie samych i innych.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ZEN COACHINGU

Do praktycznych korzyści zaliczamy przeżywanie życia w większej zgodzie z wołaniem naszego serca; życie naszym prawdziwym potencjałem, z większą pewnością siebie, kreatywnością i łatwością;  jasną i bardziej inspirującą komunikację oraz możliwości przywódcze i wiele więcej.

Zen Coaching pomaga w głębszym połączeniu z samym sobą oraz z naszym prawdziwym źródłem mocy, mądrości i kreatywności. Dokonuje tego poprzez wspieranie nas w odkrywaniu mocy osadzenia w chwili bieżącej oraz w doświadczaniu łatwości i spełnienia w bezwysiłkowym przepływie życia.
To przynosi korzyści we wszystkich sferach naszego życia –  naszych relacjach ze sobą oraz innymi, sukcesach w życiu zawodowym, naszych zdolnościach do działania w roli liderów, naszym zdrowiu i wielu więcej.

Odkrywamy jak możemy coraz częściej odpowiadać z mądrością zamiast reagować przy włączonym automatycznym pilocie, nawet w bardzo wymagających i trudnych sytuacjach.
Ci, którzy biorą udział w treningu Zen Coachingu, uczą się jak odkrywać lub pogłębiać własną zdolność pomagania innym w transformacji blokad wewnętrznych i jak uwalniać ich potencjał poprzez jakościowe słuchanie i proste, mocne pytania.

 

Zen Coaching jest również procesem i zbiorem zasad, które określają jak wspierać innych w dotarciu do siebie samych i jak wzrastać jako ludzkie istoty.

 

ZAŁOŻENIA ZEN COACHINGU

Zen Coaching jest procesem słuchania i podejściem do życia, bazującym na następujących głównych zasadach:

Słuchanie z wewnętrznej przestrzeni :

Coach pracujący w podejściu Zen Coachingu, oferuje Ci słuchanie w formie otwartej, pojemnej, akceptującej i zezwalającej obecności, opartej głównie na ciszy, otwartych pytaniach i werbalnych odzwierciedleniach. W ten sposób proces przez, który przechodzisz ma przestrzeń, aby się odsłaniać zgodnie z jego własną mądrością i we własnym tempie.

Pomaganie poprzez niepomaganie:

Nie próbujemy Cię naprawiać, udzielać Ci rad czy nawet pomagać. Staramy się dać Ci wsparcie poprzez naszą bardzo zwyczajną obecność, nasze Bycie Tutaj, nasze wsparcie jako świadomość.

Empatyczne połączenie:

Głównym zadaniem coacha jest zaoferowanie empatycznego słuchania, bycie w kontakcie z tym, co jest żywe w tej chwili.

Wsparcie w głębokim połączeniu ze sobą:

Zen Coaching zakłada, że podstawową potrzebą lub pragnieniem wszystkich ludzi jest być połączonym z samym sobą oraz znalezienie wytchnienia jako świadomość, którą wszyscy jesteśmy. Wszystko to, co postrzegamy jako problemy, to zewnętrzna manifestacja odłączenia od tego, kim naprawdę jesteśmy. Problemy znikają, gdy głęboko połączymy się z samymi sobą.

Elastyczność:

Kiedy Coach opiera swoją praktykę na powyższych zasadach, może używać również innych technik, które są pomocne w odnalezieniu naszych wewnętrznych zasobów i w rozpoznaniu naszych możliwości.

Cel Zen Coachingu jest osiągalny tu i teraz, w tym momencie, poprzez zauważenie, pozwolenie i pełne doświadczenie tego, co przeżywamy w tej chwili. Nie ma potrzeby, aby czekać, nie ma potrzeby, aby szukać spełnienia w przyszłości. Spełnienie, łatwość i mądrość są esencją wszystkiego, co stanowi nasze doświadczenie tu i teraz.

ŹRÓDŁO I POCHODZENIE ZEN COACHINGU

Metodę Zen Coachingu stworzył w 2004 roku Kåre Landfald z Norwegii.
Inspiracjami Kåre Landfalda w tworzeniu metody Zen Coachingu byli m.in: Mistrz Zen Thich Nhat Hanh, A.H. Almaas(The Diamond Approach), Marshall B Rosenberg (Nonviolent Communication) oraz zasady współczesnego coachingu, nauczania i przywództwa.

Źródło: www.zencoachingpolska.pl

Zapraszam Cię do poznania Zen Coachingu jeszcze głębiej zaglądając na strony:

Zen Coaching Polska

Zen Coaching

Facebook Zen Coaching Polska

 

Oraz do własnego doświadczenia Zen Coachingu.
Umów się ze mną na sesję Zen Coachingu „teraz i tu”

Czekam na wiadomość od Ciebie!

Phone
+48 606 586 034