O mnie

Moją misją jest wspieranie i inspirowanie innych,
by odkrywali swoją MOC
oraz drogę do radosnego spokoju i harmonii.

Marta Obrycka = Marta Ewa Ozenu.

Jestem dyplomowanym „Coachem Profesjonalnym” i (pierwszym w Polsce i drugim na świecie) certyfikowanym Senior Coachem w podejściu Zen Coachingu.

Dyrektor merytoryczna i wykładowca Akademii Nowoczesnego Zarządzania Coachingowego – studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Od 2008 roku jestem zafascynowana możliwościami jakie daje coaching i jego rezultatami. Prowadzę warsztaty oraz indywidualne sesje w oparciu o Zen Coaching jak i inne metody coachingowe w Polsce i w zasadzie wszędzie tam, gdzie jestem a kocham podróżować!

Cały czas dbam o swój rozwój osobisty i zawodowy, uczestnicząc w licznych warsztatach, treningach, kursach i retreatach.

Jestem absolwentką Socjologii i Zarządzania (specjalizacja marketing) oraz Studiów Podyplomowych „Coaching Profesjonalny” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyłam także Studia Podyplomowe „Komunikacja Społeczna i PR” w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

W latach 2010 -2014 współtworzyłam Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego gdzie m.in. organizowałam warsztaty, seminaria i międzynarodowe konferencje coachingowe.

Od 2012 r. jestem związana z Zen Coachingiem. Od 2013 r. jestem asystentką podczas kolejnych edycji treningów Zen Coachingu w Polsce. Wspieram je także jako członek zespołu organizującego, ponieważ bardzo ważne dla mnie jest to, aby to podejście było obecne i dostępne także w naszym kraju. Od 2013 roku uczestniczę w Treningu Pogłębiającym Zen Coachingu na poziomie 2 w Polsce oraz Szwecji gdzie dodatkowo jestem asystentką. Odbyłam Trening Facylitacyjny ZC oraz program superwizji. Nadal poddaję moją pracę jako coach ciągłej superwizji. W 2018 r. po paroletnim procesie certyfikacji otrzymałam tytuł „Senior Coacha” w międzynarodowej społeczności Zen Coachingu – jako pierwsza w Polsce i druga na świecie.
Wspieram Społeczność Zen Coachingu w Polsce oraz dbam o to, by Zen Coaching był zauważany w Polsce. Jestem członkiem „Stowarzyszenia Coachów Zen Coachingu” oraz należę do „Międzynarodowej Społeczności Zen Coachingu”.
Od zawsze ważne dla mnie było wspieranie innych w rozwoju i rozkwitaniu.
W 2015 r. poprowadziłam cykl warsztatów coachingowych „Spotkajmy się tu i teraz” dla Polonii we Włoszech. Warsztaty odbyły się w Konsulacie Honorowym RP w Bolonii.

W latach 2008-2012 równolegle byłam menadżerką 4 zespołów muzycznych: Transsexdisco, The Lollipops, Graf Hotel i Gra Pozorów.
Przez ponad 10 lat aktywnie wspierałam Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowałam finały WOŚP-u, prowadziłam w Ełku warsztaty dla wolontariuszy oraz inne akcje charytatywne.

Z miłości do muzyki, ruchu oraz życia „tu i teraz” prowadzę Medytacje Aktywne OSHO. Moją przygodę z medytacjami zaczęłam w 2010 roku i trwam w tym aktywnie do dziś. Początkowo prowadziłam je z przyjaciółmi jako regularne zajęcia w Warszawie. Wtedy także powstał projekt „MedytacjeAktywne.pl”
Teraz organizuję i prowadzę różne medytacje dla przyjaciół i wszystkich zainteresowanych. Uwielbiam odwiedzać ośrodki medytacyjne, moim ulubionym jest „Osho Miasto” w Toskanii.
Przeszłam międzynarodowy proces superwizji oraz certyfikacji i jestem certyfikowanym Facylitatorem Medytacji Aktywnych Osho. Prowadzę medytacje w różnych częściach Polski i świata, w zależności od tego gdzie jestem w danej chwili.

Wspieram akcje rozwojowe. W 2016 roku zostałam Ambasadorką ogólnopolskiej akcji „Polko pokochaj siebie prawdziwą”, podczas której wspieram Polki dzieląc się publicznie moim „Dzienniczkiem miłości i wdzięczności”.

Uwielbiam rysować, malować i tworzyć na różnorakie sposoby mandale. Kocham podróże małe i duże. Doceniam uroki Polski i innych zakątków świata. Czuję się patriotką lokalną, nieustająco zakochaną w rodzinnym Ełku. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i tych, których już znam odkrywać na nowo. Niesamowicie istotny jest dla mnie kontakt z naturą, zwierzętami. Inspirują mnie dobre koncerty, filmy i przede wszystkim ludzie. Nieustająco się rozwijam, uczestniczę w rozmaitych warsztatach rozwojowych. Cieszę się z doświadczania życia i zauważania uroków każdego dnia.
Poza tym uwielbiam aranżować wnętrza, projektować i przerabiać ubrania, tworzyć artystyczne rzeczy, albumy.

Moje życiowe motta

„Słuchaj uszami tolerancji. Patrz oczami współczucia. Mów językiem miłości” RUMI

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli” ALBERT SCHWEITZER

„Stańmy się tą przemianą, której poszukujemy w świecie” MAHATMA GANDHI